FINAŁ III KONKURSU WIEDZY NORMALIZACYJNEJ

FINAŁ III KONKURSU WIEDZY NORMALIZACYJNEJ "NORMALIZACJA WOKÓŁ NAS I DLA NAS"

8 kwietnia 2021 roku zorganizowano w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego finał III konkursu wiedzy normalizacyjnej Normalizacja wokół nas i dla nas. Konkurs objęty jest patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który podczas finału reprezentował Paweł Górski, kierownik Działu Edukacji Normalizacyjnej w Wydziale Relacji Zewnętrznych.

Celem konkursu jest

• upowszechnienie edukacji normalizacyjnej w szkołach ponadpodstawowych,
  • zachęcanie dzieci i młodzieży do rozwijania zainteresowania tematyką normalizacji,
  • rozpoznawanie i stosowanie przez uczniów normalizacji w życiu i pracy,
  • promowanie szkół rozwijających edukację normalizacyjną.

Do finału zakwalifikowało się 17 uczniów z 5 łódzkich szkół:

• Technikum nr 3
  • Zespół Szkół Gastronomicznych
  • Zespół Szkół Ekonomii i Usług
  • Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5

Prace konkursowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Paweł Górski – przedstawiciel PKN, Maria Stompel – nauczyciel konsultant ŁCDNiKP, Donata Andrzejczak – nauczyciel konsultant ŁCDNiKP.

Podczas finału uczestnicy rozwiązywali 25 zadań testowych w aplikacji Forms. O wygranej poza poprawnością odpowiedzi decydował czas odpowiedzi.

Wyniki konkursu:

1 miejsce: Bartłomiej Polit z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi, opiekun pani profesor Agnieszka Wykrętowicz

2 miejsce: Natalia Zgórzyńska z Technikum nr 3 w Łodzi, opiekun pani profesor Danuta Kawka

3 miejsce Franciszek Naskiewicz z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi, opiekun pani profesor Lidia Podgórska

Komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy wyróżnienia, które otrzymali:

1. Sara Trzuskowska z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi, opiekun pani profesor Lidia Podgórska

2. Damian Stańczyk z Technikum nr 3 w Łodzi, opiekun pani profesor Danuta Kawka

3. Natalia Kwiatyszek z Technikum nr 3 w Łodzi, opiekun pani profesor Danuta Kawka

Podczas finału konkursu potwierdzono wysoki poziom wiedzy uczniów z zakresu normalizacji i związanych z nią procesów.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają dyplomy, a nauczyciele podziękowania za pracę z uczniami i zainteresowanie ich tematyką normalizacyjną.

Polski Komitet Normalizacyjny ufundował nagrody dla laureatów i wyróżnionych uczniów, a dla nauczycieli przygotował drobne upominki.