WYNIKI II ETAPU KONKURSU ZAWODOWEGO

NAJLEPSZA PRACA MODELOWO-KONSTRUKCYJNA
W SZKOŁACH ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH

2013/2014

W dniu 27 marca 2014 roku odbył się w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego II etap konkursu zawodowego o zasięgu wojewódzkim NAJLEPSZA PRACA MODELOWO-KONSTRUKCYJNA W SZKOŁACH ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH w roku szkolnym 2013/2014. Wyniki konkursu są następujące:

kategoria  Pierwsze kroki

I miejsce (ex-aequo)
- praca Wyświetlacz widmowy  zrealizowana przez Karola Wołosiewicza, Mateusza Dobrowolskiego, Daniela Reka, uczniów klasy IITm Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi (opiekun: mgr inż. Tomasz Kąkolewski);
- praca Spider-boot  zrealizowana przez Dariusza Drążkowicza, ucznia klasy IIm Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach (opiekun: dr inż. Krzysztof Feja).

II miejsce (ex-aequo)
- praca Wicherek 15  zrealizowana przez Krzesimira Lewińskiego i Macieja Białeckiego uczniów klasy IITC Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi (opiekun: mgr inż. Grzegorz Łakomski);
- praca Separator kulek według koloru zrealizowana przez Krzysztofa Pepę i Krystiana Nykiela uczniów klasy IITm Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi (opiekun: mgr inż. Bogumił Motylewski).

III miejsce (ex-aequo)
- praca Minikombajn pomiarowy zrealizowana przez Tomasza Smaża ucznia klasy ITm Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi (opiekun: mgr inż. Jarosław Świtalski);
- praca Automatyczna linia sortująca elementy małogabarytowe zrealizowana przez Dariusza Witka vel Witkowskiego ucznia klasy ITm Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi (opiekun: mgr inż. Jarosław Świtalski).

kategoria  Profesjonaliści

I miejsce - praca Robot ALLI MAC  przez Mateusza Górę ucznia klasy IV Te Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi (opiekun: mgr inż. Tomasz Kąkolewski)

II miejsce - praca Robot sześcioramienny zrealizowana przez Bartłomieja Koncerewicza i Kamila Pfeffera uczniów klasy IIITm Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi (opiekun: mgr inż. Bogumił Motylewski)

III miejsce – praca Uniwersalny kontroler MIDI praca zrealizowana przez Rafała Dolnego ucznia klasy IVTe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi (opiekun: mgr inż. Tomasz Kąkolewski)

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu ciekawych pomysłów na prace modelowo-konstrukcyjne oraz wysokiego poziomu technicznego i sposobu prezentacji wykonanych przez siebie prac. Dziękujemy opiekunom za udział uczniów w naszym konkursie, a zwłaszcza nauczycielom pozałódzkich szkół zawodowych.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 3 czerwca 2014 roku o godzinie 1100 w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w sali 310.

Opracował:
Ryszard Zankowski