KURS DOSKONALĄCY W RAMACH GRANTU ŁÓDZKIEGO KURATORA OŚWIATY 2013

KURS DOSKONALĄCY

W RAMACH GRANTU ŁÓDZKIEGO KURATORA OŚWIATY 2013

„Działania nauczycieli związane z wdrażaniem podstawy programu kształcenia w zawodach w szkole zawodowej lub w formach kursowych”

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego planuje realizację od 8 października 2013 bezpłatnego 20 – godzinnego kursu doskonalącego DZIAŁANIA NAUCZYCIELI ZWIĄZANE Z WDRAŻANIEM PODSTAWY PROGRAMU KSZTAŁCENIA W ZAWODACH W SZKOLE ZAWODOWEJ LUB W FORMACH KURSOWYCH w ramach środków Łódzkiego Kuratora Oświaty na Doskonalenie Nauczycieli w 2013 roku.

Kurs adresowany jest do dyrektorów, wicedyrektorów i nauczycieli szkół zawodowych oraz placówek oświatowych prowadzących kształcenie w zawodach z terenu miasta Łodzi.

Celem kursu jest wspomaganie nauczycieli we wdrażaniu nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach poprzez opracowanie programu nauczania dla danego zawodu/kwalifikacji, szkolnego planu nauczania oraz określanie płaszczyzn korelacji w kształceniu zawodowym i ogólnym.

Treści kursu dotyczą:

• nowej podstawy programowej kształcenia w wybranych zawodach,
  • zasad opracowania programu nauczania dla kształcenia w danym zawodzie,
  • siatki godzin dla danego zawodu,
  • sposobów korelacji i realizacji treści,
  • kwalifikacji pedagogicznych do nauczania danego zawodu.

W trakcie zajęć przewiduje się elementy wykładów wspierane prezentacjami multimedialnymi. Większość zajęć prowadzona będzie w formie warsztatowej z wykorzystaniem aktywizujących metod kształcenia.

Zajęcia odbywać się będą w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi, ul. Kopcińskiego 29.

Warunkiem ukończenia kursu i uzyskania zaświadczenia jest:

• uczestnictwo w 90% zajęć,
  • wykonanie zadań określonych w programie kursu i zaprezentowanie ich grupie.

Każdy uczestnik otrzyma (w wersji elektronicznej)  materiały opracowane przez wykładowców oraz wytworzone przez uczestników kursu podczas kolejnych zajęć.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o przesłanie na adres ŁCDNiKP  wypełnionej Karty Zgłoszenia do 30 września 2013 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (25) o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszenia. Wszyscy zakwalifikowani powiadomieni zostaną telefonicznie, dlatego prosimy o podanie na Karcie Zgłoszenia numeru telefonu kontaktowego.

Organizator: Barbara Kapruziak – kierownik Ośrodka Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ŁCDNiKP.

Opracowała: Anna Siennicka Konsultant ŁCDNiKP