AKADEMIA POMIARU DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ ZAWODOWYCH

AKADEMIA POMIARU
DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Uczymy się uczyć, czyli zadania nauczyciela wspierającego uczącego się w przygotowaniu
do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Pracownia Edukacji Zawodowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza, nauczycieli do udziału w spotkaniach metodycznych Akademii Pomiaru Dydaktycznego.
Celem spotkań będzie wypracowanie materiałów wspomagających ucznia w przygotowaniu do sprawdzianów szkolnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Nauczyciele uzyskają Certyfikat Pracowni Pomiaru Dydaktycznego ŁCDNiKP i ukształtują następujące umiejętności:

• opracowania koncepcji testu pisemnego i praktycznego,
  • operacjonalizacji celów kształcenia,
  • planowania testu pisemnego i testu praktycznego do wybranej podstawy programowej kształcenia w zawodzie,
  • konstruowania zadań wielokrotnego wyboru do testu pisemnego,
  • konstruowania zadania z obudową do testu praktycznego,
  • projektowania schematu oceniania rezultatów wykonania testu,
  • oceniania zadań w części pisemnej i praktycznej egzaminu.

Efektami współpracy będą opracowane arkusze zadań, sprawdziany szkolne oraz zestawy egzaminacyjne na wzór arkuszy egzaminacyjnych do potwierdzania kwalifikacji w zawodach.
Termin spotkania: 25 października 2016 r., w godzinach 16.00-18.00, ŁCDNiKP, ul. Kopcińskiego 29, s.12 (parter).
Liczymy na uczestnictwo nauczycieli zainteresowanych opracowywaniem materiałów dydaktycznych wspierających pracę nauczyciela kształcenia zawodowego.
Kartę zgłoszenia należy przesłać do dnia 24. 10. 2016 r. faxem na nr 42 678 10 85 lub mailowo na adres jmorawiec@wckp.lodz.pl lub daur27@wp.pl

Zapraszamy do udziału w AKADEMII POMIARU

Opracowała: Jadwiga Morawiec, Danuta Urbaniak konsultanci ŁCDNiKP