IV Ogólnopolski Konkurs Normalizacja i ja

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „NORMALIZACJA I JA”
na temat
STOSOWANIE NORM GWARANCJĄ JAKOŚCI WYROBÓW I USŁUG

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach upowszechniania działań związanych z edukacją normalizacyjną w szkołach w roku szkolnym 2015/2016 zachęca wszystkich uczniów, nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych do udziału w IV Konkursie „Normalizacja i ja”.

Organizatorem Konkursu jest Polski Komitet Normalizacyjny. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Polski Komitet ds. UNESCO, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Kujawsko Pomorski Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Ochotnicze Hufce Pracy. Partnerem metodycznym są: Krajowy Ośrodek Wspierania i Rozwoju Edukacji, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia przekonania o ważnej roli norm technicznych i normalizacji w życiu i gospodarce oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki norm i normalizacji podczas zajęć dydaktycznych.

Temat IV Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja"  brzmi: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług". Nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie kolejnej kategorii konkursowej - nakręcenie telefonem komórkowym krótkiego filmu zgodnie z tematem tegorocznego Konkursu.

Konkurs jest przeprowadzany od 17 września 2015 roku do 22 stycznia 2016 roku.

Aby wziąć w nim udział, najpóźniej do 8 stycznia 2016 roku  należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy.

Termin zgłaszania prac konkursowych upływa w dniu 22 stycznia 2016 roku

Uczestnik Konkursu może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę konkursową.

Zadaniem konkursowym dla uczniów jest wykonanie pracy na temat  „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług” w kategorii Esej, Grafika lub Wideo.

Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest przygotowanie scenariusza lekcji – na jedną godzinę lekcyjną – obejmującego obszar tematyczny dotyczący stosowania norm, będących gwarancją jakości wyrobów i usług, który może być wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi  17 lutego 2016 roku poprzez ogłoszenie na stronie internetowej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy gdzie zamieszczone są:

• formularz zgłoszeniowy,
  • regulamin konkursu,
  • oświadczenie uczestnika konkursu w sprawie przekazania praw autorskich,
  • zalecana literatura,

oraz do współpracy z konsultantami i doradcami metodycznymi - koordynatorami Zespołów zadaniowych/metodycznych ds. edukacji normalizacyjnej w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a także odwiedzania strony internetowej ŁCDNiKP

w zakładce Edukacja normalizacja: http://www.ooidkz.wckp.lodz.pl/content/edukacjanormalizacyjna.