AKADEMIA POMIARU DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

AKADEMIA POMIARU
DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Pracownia Edukacji Zawodowej i Pracownia Pomiaru Dydaktycznego Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zapraszają nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych  do udziału w spotkaniach metodycznych Akademii Pomiaru.

Celem Akademii jest doskonalenie umiejętności oceniania kształtującego oraz  wypracowanie przez  nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych materiałów dydaktycznych wspomagających  przygotowanie uczniów do sprawdzianów szkolnych i egzaminów zewnętrznych.

Tematyka spotkań dostosowana będzie do potrzeb zgłaszanych przez uczestników, na początek proponujemy:

1. Nowa formuła egzaminów zewnętrznych.
  2. Założenia metodologiczne opracowania zadań egzaminacyjnych i szkolnych testów.
  3. Planowanie testu i konstruowanie zadań.
  4. Ocena i doskonalenie zadań testowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 października 2013 roku o godz. 14.30 (środa) w siedzibie ŁCDNiKP, ul. Kopcińskiego 29 (sala 214 II piętro).

Liczymy na przybycie nauczycieli zainteresowanych opracowaniem materiałów dydaktycznych. Kartę zgłoszenia proszę przysłać faxem do 7 października 2013 r. na numer 42/ 678-10-85.

Jadwiga Morawiec – konsultant kształcenia zawodowego ŁCDNiKP