ZNALEŹLIŚMY MISTRZÓW TECHNIKI!

Znaleźliśmy MISTRZÓW TECHNIKI!

 

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa łódzkiego wystartowali 30 marca 2017 r. w finale III Konkursu Twórczości Technicznej „Mistrz Techniki To Ja”, zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod patronatem Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Łódzkiego Kuratora Oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, firmy Mechatronik - Artur Grochowski i Festo. Opiekę medialną sprawowało Radio Łódź.

Prace konkursowe były innowacyjne w sensie technicznym, a przy tym użyteczne i estetycznie wykonane. Uczestnicy zaprezentowali między innymi kosz na śmieci zrobiony z dużego pojemnika na wodę, pudełko na biżuterię skonstruowane z patyczków laryngologicznych, podajnik na draże wykonany z kartonu. Najbardziej skomplikowane, zaawansowane technicznie konstrukcje przedstawili jurorom i publiczności uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy byli autorami nowatorskich przyrządów przydatnych na przykład w geodezji czy w diagnostyce samochodowej.

 

Zwycięzcami konkursu, czyli MISTRZAMI TECHNIKI, zostali:

  • w kategorii szkoły podstawowe: Dominik Kosterna z Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów, Maciej Woszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 162 w Łodzi, Michał Rosowski ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie.
  • w kategorii gimnazja: Mikołaj Stasiak z Zespołu Szkół w Aleksandrowie Łódzkim, Jan Korbel z Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów, Oskar Walika z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu.
  • w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Kuba Różycki, Jerzy Serafin, Damian Dzikowicz, Szymon Niedomagała z Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi, Karol Stefaniak, Marcin Pompa, Kacper Wojtunik, Artur Szymański z Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi; Marta Stasiak z Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi "Poligrafik".

Niezależnie od Komisji Konkursowej swoją nagrodę przyznała publiczność, którą w tym roku stanowiła grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 84 w Łodzi. Dzieci wybrały następujące prace: Kosz - praca Mikołaja Dudy ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wł. Broniewskiego w Łodzi; stolik kawowy z lampką - praca Barbary Nadolskiej ze Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi; podajnik do draży - praca Kamila Koperka ze Szkoły Podstawowej w Petrykozach.
W sesji Hot Work Komisja Konkursowa nagrodziła wspólny projekt uczniów: Marty Stasiak, Mikołaja Dudy, Oskara Waliki i Jana Korbela.

 

Konkurs został rozstrzygnięty, mamy jednak nadzieję, że szkoły, które w nim uczestniczyły, pozostaną na dłużej inkubatorami postaw twórczych. Bo przecież przed nami kolejna edycja i za rok poszukamy nowych mistrzów.