VI Konkurs z podstaw elektrotechniki SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI 2014/2015

Człowiek uczy się do końca życia. Mu­si so­bie tyl­ko zda­wać sprawę z pot­rze­by nauki.
Franciszek Żwirko

VI Konkurs z podstaw elektrotechniki
SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI 2014/2015

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach upowszechnienia działań szkół związanych z edukacją zawodową, a w szczególności z kształceniem w zakresie podstaw elektrotechniki zachęca uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych zawodowych o profilu elektrycznym, elektronicznym lub pokrewnym z Łodzi z włączeniem Pabianic, Zgierza, Łowicza, Rawy Mazowieckiej, Zduńskiej Woli do udziału w VI Konkursie z podstaw elektrotechniki SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI.
Organizatorem Konkursu jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W pracach przy organizacji konkursu biorą udział przedstawiciele Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego przy Oddziale Łódzkim Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs objęty jest patronatem honorowym Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Konkurs jest 2 etapowy: I etap – szkolny, II etap – ogólnołódzki. Obejmuje badanie wiedzy i umiejętności uczniów, z podstaw elektrotechniki oraz z montażu stycznikowo-przekaźnikowych układów elektrycznych z elementami projektowania, kształtowane w zawodzie technik elektryk.
Celem Konkursu jest zainspirowanie uczniów do pogłębienia wiedzy i umiejętności zawodowych osiąganych na drodze formalnej i pozaformalnej, zainteresowanie olimpiadami i konkursami zawodowymi, rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka, elektronika lub pokrewnym, współzawodnictwo indywidualne uczniów z różnych szkół oraz grupowe w ramach ligi szkół, umożliwienie uczniom zaprezentowania wiedzy i umiejętności zawodowych z zakresu elektrotechniki.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zachęcam do współpracy z organizatorami konkursu i odwiedzenia strony internetowej ŁCDNiKP http://konkursy.wckp.lodz.pl/konkursy-zawodowe

Karty uczestnictwa w konkursie (potwierdzenie udziału) należy nadsyłać na adres e-mail: gadamiec@wckp.lodz.pl lub faxem na nr telefonu 42 678 10 85

Grażyna Adamiec