V Konkurs SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI

Szanowni Państwo,
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego po raz piąty organizuje Konkurs SZKOLNA LIGA ELEKTRYKI pod honorowym patronatem Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich.  Adresatami konkursu są uczniowie zawodowych szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym, elektronicznym lub pokrewnym z Łodzi z włączeniem Pabianic, Zgierza, Łowicza, Rawy Mazowieckiej, Zduńskiej Woli.

Celem Konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego poprzez zainspirowanie uczniów do pogłębienia wiedzy i umiejętności zawodowych osiąganych na drodze formalnej i pozaformalnej, umożliwienie uczniom zaprezentowania wiedzy i umiejętności zawodowych z zakresu elektrotechniki, rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka, elektronika lub pokrewnym, współzawodnictwo indywidualne uczniów z różnych szkół oraz grupowe w ramach ligi szkół, zainteresowanie olimpiadami i konkursami zawodowymi.

Przedmiotem oceny konkursowej będą wiedza i umiejętności uczniów z podstaw elektrotechniki oraz z montażu stycznikowo-przekaźnikowych układów elektrycznych z elementami projektowania, kształtowane w zawodzie technik elektryk.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem V Konkursu Szkolna Liga Elektryki 2013/2014. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronach Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (http://konkursy.wckp.lodz.pl/).

Grażyna Adamiec – konsultant ŁCDNiKP