Komunikat KSZTAŁCENIE MODUŁOWE - ZADANIOWE W EDUKACJI MECHATRONICZNEJ (z dnia 16.10.2012)

Adresowany do: dyrekcji nauczycieli i rodziców uczniów klas pierwszych ZSP nr 22
Autor: Jadwiga Morawiec

KSZTAŁCENIE MODUŁOWE - ZADANIOWE  W EDUKACJI MECHATRONICZNEJ
 W ŁÓDZKIM CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI I KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO

16 października 2012 r., w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyła się konferencja dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców uczniów klas pierwszych ZSP nr 22, dotycząca kształcenia modułowego i organizacji zajęć edukacyjnych w OOiDKZ.
Uczestników konferencji powitał dyrektor ŁCDNiKP Janusz Moos, który pogratulował rodzicom uczących się wyboru kształcenia nowoczesnego zawodu, podkreślił znaczenie kształcenia modułowego – zadaniowego w edukacji.

Program konferencji obejmował prezentacje:

• Model kształcenia zawodowego w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli
     i Kształcenia Praktycznego.
  • Mechatronik - zawodem przyszłości.
  • Prawa i obowiązki uczących się w Ośrodku Osiągania i Doskonalenia Kwalifikacji Zawodowych.
  • Ocenianie i promowanie uczących się.
  • Wyposażenie techniczno-dydaktyczne laboratorium Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje stanowisk techniczno-dydaktycznych w laboratoriach i pracowniach, w których uczący się kształtują umiejętności zawodowe w systemie modułowo-zadaniowym.
Na zakończenie konferencji przeprowadzono konsultacje dla rodziców uczniów, które dotyczyły:

• systemu oceniania uczących się;
  • praw i obowiązków uczniów w pracowniach i na terenie ŁCDNiKP,
  • możliwości zatrudnienia absolwentów w zawodach mechatronicznych,
  • dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w ŁCDNiKP,
  • możliwości dalszej edukacji zawodowej uczniów szkół zasadniczych.

W konferencji wzięło udział 40 osób – dyrektorzy, kierownik szkolenia praktycznego, nauczyciele, rodzice uczniów klas pierwszych ZSP nr 22 oraz dyrekcja, nauczyciele i konsultanci ŁCDNiKP.

Jadwiga Morawiec – nauczyciel konsultant