IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „NORMALIZACJA W SZKOLE”

IV Ogólnopolska  Konferencja „Normalizacja w Szkole”
Temat wiodący „Normy wyrównują szanse”

11 marca 2015 r. w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja „Normalizacja w szkole”, pod hasłem Normy wyrównują szanse. Organizatorem Konferencji jest Polski Komitet Normalizacyjny i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Do udziału w Konferencji zapraszamy dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli oraz pracowników organów prowadzących i organów sprawujących nadzór pedagogiczny z terenu całego kraju.

Celem konferencji będzie wymiana wiedzy i prezentacja dobrych praktyk w obszarze tematycznym Normy wyrównują szanse. Podczas konferencji w ramach panelu dyskusyjnego zaprezentowane zostaną krótkie referaty przedstawiające problem dostępności i wyrównywania szans w działalności normalizacyjnej:

1. Normy jako wyrównywanie szans dla konsumentów – wyroby i sługi zgodne z normami przyjazne użytkownikowi.
  2. Normy szansą dla małych przedsiębiorstw.
  3. Normy jako szansa dostępu dla wszystkich – głos użytkownika.
  4. Aspekt dostępności dla wszystkich w działalności normalizacyjnej.
  5. Normy szansą dobrego zarządzania placówką oświatową.
  6. Normy jako szansa na lepszy start zawodowy (znajomość norm przez absolwentów).

W drugiej części panelu obędzie się moderowana dyskusja, podczas której eksperci odpowiedzą na pytania uczestników konferencji. Udzielane przez ekspertów odpowiedzi będą poszerzały wiedzę na temat normalizacji i utożsamiania norm nie tylko z jakością i bezpieczeństwem towarów i usług, ale również z problemem wyrównywania szans.

Podczas Konferencji odbędzie się również podsumowanie Ogólnopolskiego III Konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych Normalizacja i ja pod hasłem Dostępność dla wszystkich – czyli świat bez barier, zorganizowanego przez Polski Komitet Normalizacyjny. Celem Konkursu było upowszechnienie wśród młodego pokolenia znaczenia normalizacji w problematyce dostępności norm dla wszystkich, w szczególności zwrócenie uwagi na ich rolę w ułatwianiu samodzielnego życia osobom niepełnosprawnym, jak również zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki normalizacji podczas realizacji zajęć edukacyjnych. Laureatom III Ogólnopolskiego Konkursu Normalizacja i ja wręczone zostaną nagrody i dyplomy.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Łodzi, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

Patroni medialni: TVP INFO, Radio Łódź, miesięczniki: „Perspektywy”, „Nowe Horyzonty Edukacji”, „Integracja”, portale: Edukacja.net, Edu.info.pl, Eid.edu.pl, Interklasa.pl, Niepelnosprawni.pl. Wsparcie medialne: TVP Łódź.

Rejestracja na Konferencję odbywa się poprzez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Polskiego Komitetu Normalizacyjnego http://www.pkn.pl/formularz_konferencje/formularz_konferencja_IV/ i trwa do dnia 4 marca 2015 roku (ilość miejsc ograniczona).

Opracowała: Anna Siennicka Konsultant ŁCDNiKP