III KONKURS TWÓRCZOŚCI TECHNICZNEJ – MISTRZ TECHNIKI TO JA

Konkurs dla kreatywnych
KTO MOŻE ZOSTAĆ MISTRZEM TECHNIKI?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: każdy uczeń, który zostanie zmobilizowany przez nauczyciela do startu w III Konkursie Twórczości Technicznej „Mistrz techniki to ja”, organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod patronatem Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Łódzkiego Kuratora Oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, firmy Mechatronik - Artur Grochowski i Festo. Opiekę medialną zapewni Radio Łódź.

W jakim celu?
Aby zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania zainteresowań technicznych i umiejętności manualno-motorycznych, a nade wszystko do kreatywnego patrzenia na rzeczywistość. I samodzielnego stworzenia w efekcie takich konstrukcji, które będą miały szansę na konkursowe zwycięstwo.

Komisja oceni ich innowacyjność, a także walory użytkowe, estetykę wykonania i sposób zaprezentowania – w pierwszym etapie w szkole, a w drugim, finałowym, w ŁCDNiKP. Osobno będą oceniane prace uczniów szkół podstawowych (klasy od IV do VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z regulaminem, dostępnym na stronie internetowej ŁCDNiKP www.wckp.lodz.pl, do konkursu można się zgłaszać do 1 marca 2017 r., a etap szkolny powinien być przeprowadzony do 17 marca 2017 r. Trzy najlepsze prace z każdej szkoły zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego, zaplanowanego na 30 marca 2017 r., kiedy to komisja powołana przez dyrektora ŁCDNiKP przyzna wszystkim finalistom certyfikaty, a laureatom dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Finał będzie miał widowiskową formę wystawy, podczas której autorzy zaprezentują swoje prace nie tylko komisji, ale także szerokiej publiczności. A publiczność przyzna wybranej konstrukcji własną nagrodę!

W programie jest jeszcze jedna atrakcja: Sesja Hot Work, podczas której finaliści, pracując w trzyosobowych losowo dobranych grupach zadaniowych, poszukają wspólnego zastosowania dla swoich innowacji. Co powstanie w efekcie? Dowiemy się dopiero 30 marca, jednak już teraz możemy podejrzewać, że coś wyjątkowo fantastycznego, jak na konkurs dla kreatywnych przystało.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z organizatorami:
Anną Gnatkowską tel. 502122492 lub Donatą Andrzejczak – donata.a@wp.pl

REGULAMIN KONKURSU I ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU