II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH "NORMALIZACJA I JA"

NORMALIZACJA I JA
II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach upowszechniania działań związanych z edukacją normalizacyjną w szkołach zachęca do udziału w roku szkolnym 2013/2014 wszystkich uczniów, nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych do udziału w II Konkursie „Normalizacja i ja”. Organizatorem Konkursu jest Polski Komitet Normalizacyjny wraz z Krajowym Ośrodkiem Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Patronatem honorowym konkurs objęty został przez Ministra Edukacji Narodowej, Polski Komitet ds. UNESCO, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Partnerem metodycznym jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, praktyce zawodowej oraz w osiąganiu sukcesu ekonomicznego. Istotnym aspektem jest również rozpowszechnianie wiedzy normalizacyjnej (zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej) oraz uświadamianie, że to konsument jest ostatecznym beneficjentem normalizacji, bo między innymi dzięki niej życie staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.

Konkurs realizowany jest w okresie od 27 września br. do 17 stycznia 2014 roku.

Udział w konkursie powinien być poprzedzony rejestracją poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Należy także zapoznać się z Regulaminem Konkursu i wypełnić oświadczenie uczestnika konkursu w sprawie przekazania praw autorskich. Oceny nadesłanych prac uczniowskich i nauczycieli dokona jury Konkursowe powołane Przez Prezesa PKN.

Zadanie konkursowe dla uczniów - w kategorii „Esej” – polega na napisaniu opracowania na temat: „Normalizacja jest dla nas i wokół nas”, w kategorii „Grafika” - stworzenie na ten sam temat pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w formacje A4. Natomiast zadaniem nauczycieli jest napisanie scenariusza lekcji: „Normalizacja. Dlaczego uczeń musi o niej wiedzieć?”. Na ocenę pisemnych prac będą miały wpływ: poprawność merytoryczna, metodyczna, językowa, precyzja, spójność i ogólny odbiór pracy. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane cenne nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej Polskiego Komitetu Normalizacyjnego 17 lutego 2014 r.

Prace należy nadsyłać:

• w formie elektronicznej na adres: pknkonkurs@pkn.pl
  • w formie papierowej: Polski Komitet Normalizacyjny, ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa, z dopiskiem: II Konkurs „Normalizacja i ja”.

O przyjęciu pracy do konkursu decyduje data stempla pocztowego. Prace należy nadsyłać do 17 stycznia 2014 r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.pkn.pl/konkursy-0  gdzie zamieszczone są:

Zapraszamy do współpracy z konsultantami i doradcami metodycznymi koordynatorami Zespołów Zadaniowych ds. Edukacji Normalizacyjnej w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Anna Siennicka - Konsultant ŁCDNiKP