FINAŁ OGÓLNOŁÓDZKIEGO KONKURSU "ZAWODOWIEC 2015"

ZAWODOWIEC 2015

Już po raz piąty odbył się, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka J. Piłsudskiego, finał ogólnołódzkiego konkursu Zawodowiec 2015. Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów, którzy przedstawiają w wybrany przez siebie sposób zawód, o którym marzą, który najbardziej ich fascynuje, który chcieliby w przyszłości wykonywać.

Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością, a tegoroczny stał na bardzo wysokim poziomie. W bieżącej edycji wpłynęło ponad 300 prac w czterech kategoriach: plakat, fotografia, opowiadanie lub esej, prezentacja multimedialna. Jury konkursowe, składające się z nauczycieli ZSP nr 20, miało bardzo trudny wybór z wyłonieniem zwycięzców. Prace zaskakiwały pomysłowością, oryginalnością i starannością wykonania.

Konkurs pozwala młodym ludziom po raz pierwszy spojrzeć na swoją zawodową przyszłość i pomyśleć, jaki kierunek dalszego kształcenia wybrać, aby realizować swoje plany i marzenia.

Piąty finał Zawodowca zaszczycili swoją obecnością: pani Danuta Maciejko z Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pani Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, pan Jan Kamiński – Łódzki Kurator Oświaty, pani Małgorzata Świerzyńska – wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, pan Dobrosław Bilski – wicedyrektor Wydziału Edukacji UMŁ. Obecni również byli przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zakładu Galmet, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP), finaliści i laureaci Konkursu, nauczyciele i młodzież szkoły oraz współorganizatorzy.

Finał konkursu był także znakomitą okazją do podpisania przez szkołę umowy patronackiej z firmą F&F z Pabianic. F&F objęła swym patronatem klasy technikum, w których kształceni są technicy elektrycy. Bardzo liczymy na efekty tej współpracy i wsparcie szkoły w jej rozwoju.

Opracowanie:
Dorota Stefaniak – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi
Redakcja: G. Adamiec, ŁCDNiKP
Zdjęcia: z zasobów ZSP nr 20 w Łodzi

Zdjęcie 1:
Goście honorowi: Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Jan Kamiński – Łódzki Kurator Oświaty, Małgorzata Świerzyńska – OKE
Zdjęcie 2:
Uczniowie szkoły prezentują program „Dlaczego wybrałem naukę w ZSP nr 20 w Łodzi”
Zdjęcie 3:
Pani Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki składa gratulacje laureatce konkursu „ZAWODOWIEC 2015”
Zdjęcie 4:
Dyrektor ZSP nr 20 w Łodzi składa gratulacje laureatowi konkursu „ZAWODOWIEC 2015”