CZWARTY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH „ŁÓDŹ NA MORZU WYOBRAŹNI”

pod patronatem
Prezydenta Miasta Łodzi,
Łódzkiego Kuratora Oświaty,
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole,
Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi przy ulicy Astronautów 19  został rozstrzygnięty w dniu 27 marca 2015 r. podczas bogatej w oprawę  artystyczną uroczystości z udziałem zaproszonych gości.
Głównymi celami przedsięwzięcia  jest rozwijanie wrażliwości i aktywności twórczej uczniów, motywowanie uczniów i nauczycieli do podejmowania nowych wyzwań, inspirowanie do współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie pracy z osobami o artystycznych zainteresowaniach oraz rozbudzanie patriotyzmu lokalnego.
Wyjątkowość przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych „Łódź na morzu wyobraźni” polega na tym, że jego organizatorem jest szkoła, która stereotypowo kojarzona jest  z nauką zawodu, myśleniem bardzo konkretnym, niemalże – matematycznym.  Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi – organizatorzy Przeglądu pokazali, że w szkołach technicznych także można poszerzać indywidualne spojrzenie na sztukę oraz rozwijać artystyczne talenty, wpisując się w ten sposób w myśl, iż technikum to miejsce wszechstronnego rozwoju ucznia.
Na Przegląd nadesłano 35 prac plastycznych, 32 prac fotograficznych i 26 utworów literackich. Do zmagań konkursowych przystąpiło ogółem 71 uczniów reprezentujących 23 gimnazja z Łodzi i województwa łódzkiego. Podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody laureatom  w  trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i literackiej.

Laureaci w kategorii prac plastycznych:

1. Bończak Alicja Gim. Nr 18 w Łodzi
  2. Pacucha Natalia Gimnazjum w Rzeczycy
  3. Panek Elena Gimnazjum w Pątnowie
  4. Pawlak Karolina Gim. Nr 24 w Łodzi

Laureaci w kategorii prac fotograficznych:

1. Fosa Klaudia Gimnazjum w Strzelcach Wielkich
  2. Jakubek Weronika Gim. Nr 1 w Pabianicach
  3. Różycka Natalia Gim. Nr 15 w Łodzi

Laureaci w kategorii utworów literackich:

1. Ceranka Sylwia Gimnazjum w  Serocku
  2. Jackowska Beata Gim.Nr 38 w Łodzi